Zomrel publicista a prodekan FMK UCM Marián Matyáš (1978-2007)

Autor: Braňo Ondrášik | 15.2.2007 o 17:43 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  9108x

Po dlhej a ťažkej chorobe v stredu, 14. februára 2007, zomrel vo veku 28 rokov publicista, pedagóg, mediálny a marketingový odborník, Marián Matyáš. Priateľ a skvelý človek. Jeden z najmladších prodekanov slovenských univerzít vôbec, Marián bol prodekanom Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. Česť jeho pamiatke!

matyas.JPG 

snímka www.attelier.sk

Marián Matyáš sa narodil v decembri roku 1978 v Košičiach, bol jeden z prvých absolventov Fakulty masmediálnej komuniácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. Jeho druhým domovom sa tak stala Trnava a Bratislava. Dokončoval PhD. doktorát v odbore kulturológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval v marketingu a reklame. Ako publicista sa vyjadroval k dianiu na Slovensku, naposledy v komentári v Novom Čase. Jeho trnavskí študenti s ním urobili rozhovor, v perexe napísali: "Zo študenta FMK sa stal jej pedagóg a nedávno aj prodekan. Jeho ambíciou je zavádzať interaktívne formy štúdia a vytvoriť Komunikačné centrum. Peoplemetre podľa neho televízie zblbli natoľko, že nevysielajú ani jednu normálnu reláciu. Našim novinám vraj viac ako objektivita chýbajú zaujímavo spracované témy".

Pohreb sa uskutoční v piatok 16. februára o 13.00 v krematóriu v Košiciach. Autobus do Košíc bude odchádzať 16.2.2007 o 6.30 h ráno z Nám. J. Herdu v Trnave. Všetci, ktorí chcú Mariánovi vzdať úctu, sa môžu vyjadriť aj v diskusii k tomuto príspevku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Takto sa to robí, do psej matere! (komentár)

Ak ostatný skríning niekomu pomohol, boli to starostovia a primátori.

Režisér Vinterberg pre SME: Film Chľast ma po smrti dcéry zachránil

Vyrastal medzi hipisákmi, tí mu dovolili všetko.


Už ste čítali?