Kňaz gayom: Vytlačte totu špinu za hranice štátu…k AZR sa prihlásili aj kotlebovci

Autor: Braňo Ondrášik | 27.1.2015 o 9:35 | (upravené 27.1.2015 o 10:30) Karma článku: 11,72 | Prečítané:  26733x

V poslednom blogu som napísal, že po kampani Aliancie za homofóbiu nezostane ani nitka suchá. Útoky sa postupne stupňujú nielen zo strany ich sympatizantov, ale aj zo strany cirkvi. Vďaka Aktuality.sk sa na svetlo sveta dostala aj inkriminová kázeň gréckokatolíckeho kňaza Rastislava Baka (predtým som pár minút života blogu nesprávne uvádzal arcibiskupa, za chybu sa ospravedlňujem, arcibiskup Babjak Bakovu kázeň následne "iba" podporil), ktorú RTVS pre nenávistnú rétoriku a propagáciu referenda, odmietla odvysielať. V nej hovorí o LGBT aj toto: “Zobuďte sa, zastavte mor tretieho tisícročia… Vytlačte totu špinu za hranice štátu.” Potvrdí cirkev autentickosť zverejnených slov? Alebo RTVS?

Pán Kremský sa môže v STV  tváriť akokoľvek milo, prekrúcať a zavádzať, všetko s úsmevom na perách, rovnako aj pán Chromík na TA3 (čo je mimochodom jasný dôkaz, že nikto im free ride v mainstreamových médiách neupiera), ale mnohí farári po ďalších a ďalších kostoloch dávajú veriacim pocítiť, že oni majú tú správnu autoritu a morálnu moc: aj za cenu klamania, šírenia nenávisti. Je to smutný obraz, kam to slovenský katolicizmus dopracoval. Myslím, že Babjak Baka tromfol aj kázeň arcibiskupa Bobera. Doplnené: Arcibiskup Ján Babjak sa za kňaza postavil a žiada RTVS, aby celú túto kázeň odvysielala.

Baka povedal v kázni zverejnenej na Aktuality.sk, kde pojednával o zvrhlosti gayov, ktorých dal do jedného vreca s pedofilmi - "práva majú gayovia, homosexuáli, aj pedofili" (je to zaujímavý prístup, keďže katolícka cirkev nedokázala stále vylúčiť ani kňaza z Nevidzian, ktorý bol odsúdený za zneužívanie dieťaťa), aj toto: “Keď zaspíme a budeme sa len nečinne prizerať na túto amorálnosť a zvrhlosť, určite prehráme. Aj v rozprávkach sa to už mení. Už sa princ zaľúbi do kráľa a nie do princeznej, a princezná sníva o svadbe s kráľovnou, nie s princom. Už stovky slovanských rodín kričia, na Západe nám ukradli deti, pozerajte na naše nešťastie a poučte sa. Zobuďte sa, zastavte mor tretieho tisícročia. Postavte železnú oponu takej tolerancii a prekrúcaniu. Vytlačte totu špinu za hranice štátu. Nebuďme hlúpi a poučme sa. Tak je to vo svete. A u nás… Aj my máme šancu. 7. februára bude referendum o rodine. Využime ju všetci, postavme sa za rodinu muža a ženy, postavme sa za čistotu a morálku.”

Mňa ako kresťana, ktorého základným prvkom viery aj môjho partnerského života je láska, by tiež zaujímalo, koľko kresťanov sediacich v tom kostole povedalo, že toto už bolo cez čiaru a koľko si s radosťou zobralo "oplátku". Aj to môže byť akýmsi testom nášho kresťanstva. Preto by som opäť chcel vyzvať všetkých kresťanov (najmä katolíkov), aby sa vyjadrovali, doma aj v blogosfére a zastali sa kresťanského konceptu lásky, v ktorom nenávisť nemôže mať miesto.

V minulom blogu som trochu pojednal aj o videu, ktorý pre jeho nechutnosť odmietli mnohé médiá vo svojich článkoch aj linkovať. Aliancia za rodinu síce tvrdí, že za ním nestojí, ale aktivity na svoju podporu v zásade víta. A víta ich aj rímskokatolícka cirkev. Výkonný sekretár slovenskej Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský ho zdieľal vo verejnom statuse (teda na profile viditeľnom pre celú internetovú populáciu, čiže nešlo o priestor jeho súkromnej sféry – a sám sa preto tak rozhodol) na Facebooku s úvodom “silné video na podporu referenda”. Ku “cti” mu slúži, že post nakoniec zmazal, ale možno sa iba zľakol, to vie iba on sám. Screenshot s vyčiernenými kontaktami (ešte raz podotýkam, že nešlo o súkromnú, ale verejnú komunikáciu na verejnom webe, ak by bol status súkromný, nikdy by som si nedovolil zasahovať do súkromnej sféry pána farára). Nakoniec pán farár sám pozná rozdiel verejnej a neverejnej komunikácie, predpokladám, že tiež o rôznych témach veriacim káže.

 

No a tu sa dostávame k ďalšiemu členovi Aliancie za homofóbiu. V Dolnom Kubíne sa podľa Facebooku Povedzme nie nezmyselnému referendu objavil tento bilbord, kde sa k Aliancii hlási Kotlebova ľudová strana - Naše Slovensko. Referendum veľmi silno propaguje aj neofašistické Slovenské hnutie obrody.

Každému musí byť jasné, že táto Aliancia, ktorú  tvorí okrem Aliancie “za rodinu”, katolíckej cirkvi – rímskej aj gréckej, aj kotlebovci - fašisti, nechce v skutočnosti hlasovať o rodine, ale dokázať, ako veľmi dokážeme tolerovať nenávisť a ako veľmi akceptujeme, že sa niekto nenávistne vyvŕši na menšine.

Mám vcelku obavy, že po vyliatí ton špiny cirkvou, alianciou a ich sympatizantmi, Slovensko už nebude ako predtým. Som sklamaný, že politická elita na čele s premiérom Ficom tento experiment proti ľuďom podporuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti, vypovedala o korupcii

Za rozhodnutím Jankovskej vypovedať nie je zlomená psychika ani iné vplyvy, tvrdí jej advokát.


Už ste čítali?